Várpalota - Palotanet

Történelem  Várostörténet

Idővonal

 
 

1988
A település szerveződő kulturális életének eleven fórumává vált az ötvenes években elkészült "Jó Szerencsét Művelődési Ház". A filmszínházi szerep mellett a könyvtári, főként pedig a képzőművészeti tevékenység feltétlenül említést érdemel. A festészet, szobrászat területén számos tehetséget fedezett fel és indított útjára a Nagy Gyula, Mórotz Miklós, majd Újhelyi Gábor által vezetett alkotói kör. Talán nem túlzás kijelentenünk, hogy innen ered a település mai "képzőművészeti nagyhatalom" státusza.
A 80-as évek során több olyan intézmény építése kezdődött, amelyek ma is meghatározói városképünknek. Az egykori Tanácsházat statikai problémák miatt le kellett bontani, így került a közigazgatás az egykori Bányatröszt felújított épületébe és - a rendszerváltás előszeleként - megkapta a Városháza nevet.
A sportolás, a testedzés lehetőségeit tágította ki hallatlanul nagy mértékben az 1986-ban elkészült Sportcsarnok. Ezek az intézmények valós tartalmat adhattak a már évtizedekkel korábban elnyert városi rangnak.
A város legsajátosabb beruházása a Csővári János tanácselnöksége idején teljesen önerőből, állami és megyei segítség nélkül megépített Kórház volt, amelynek felavatására 1991 júniusában került sor.